Zyrtare/ PS merr fitoren e parë në vend

Partia Socialiste ka marrë fitoren e parë në vend. Bëhet fjalë për Bashkinë e Pustecit, e cila ishte e para që nisi zyrtarisht numërimin e votave.

Mësohet se janë numëruar të gjitha votat dhe sipas rezultateve përfundimtare PS është shpallur fituese me 868 vota, pasuar nga PD me 473 vota dhe LSI me 168 vota.

Leave a Reply