Vjen lajmi i madh nga Greqia! Hiqen kufizimet, ja cdo ndodhe me levizjen


Greqia ka vendosur të lehtësojë masat e marra për shkak të situatës nga K0vid. Sipas mediave greke, nga e shtuna e 3 prillit do të lejohet lëvizja ndërmjet qyteteve.

Familjet që duan të dalin shëtitje duhet të marrin leje me anë të një SMS-je, por e kanë të detyrueshme mbajtjen e maskës.
Nga 5 prilli do të hapen dyqanet e vogla, por do të qëndrojnë të mbyllura qendrat tregtare. Sipas mediave do të testohen nxënësit dhe mësuesit, që më 12 prill, të rihapen të gjitha gjimnazet e vendit.

Leave a Reply