VIDEO Zieni katër LIMONË në një tenxhere: Lëngun pini çdo ditë 3 javë! Rezultati është i shkëlqyeshëm!


Për recetën pasuese nuk ju nevojiten shumë para, ndërkaq të mirat për shëndetin janë të shumta.Pothuajse nuk ka asgjë që limoni nuk mund ta përmirësojë, të shërojë, transmeton Telegrafi.

Kjo dhuratë e vlefshme nga natyra përmban thartirë limoni, kalcium, magnez, vitaminë C, bioflavonoide, pektinë, limoninë e cila nxit imunitetin dhe lufton kundër infeksioneve.Dhe të mirat për shëndetin janë të shumta: forcon imunitetin, ul kolesterinën e lartë, pastron mëlçinë nga helmet e grumbulluara, pengon krijimin e gurëve në veshka dhe ndikon shumë pozitivisht në lëkurë.

Përbërësit:

– 4 limonë të paqëruar,
– 2 lugë xhenxhefil të grirë në rende (ose rreth 4 cm xhenxhefil të pagrirë),
– 4 qepë,
– 2 litra ujë

Leave a Reply