Vetem me arra, limon dhe mjaltë, trupi juaj do te shpëtoj një herë e mirë nga kjo semundje


Atë çfarë e bën këtë recetë shumë përfituese për shëndetin, është sasia e lartë e vitaminave esenciale, mineraleve, proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve.

Ky kombinim është shumë i dobishëm për njerëzit të cilët vuajnë nga anemia dhe mund të trajtojë edhe tensionin e lartë të gjakut.

Për ata të cilët duan të luftojnë aneminë, përzieni gjysmë kilogrami mjaltë me gjysmë kilogrami arra dhe më pas shtoni lëngun e një limoni.

Përzieni mirë dhe më pas futeni në një kavanoz qelqi, duke e përdorur një lugë çaji prej saj tri herë në ditë.Për ata të cilët kanë tension, thjeshtë merrni 100g arra dhe pak mjaltë dhe konsumojeni atë çdo ditë për një muaj e gjysmë.

Kjo recetë ndihmon edhe me dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe ulcerën.

Përbërësit qe ju duhen per kete recete jane :
300 ml lëng limoni
300 gram arra të grira
300 gram mjaltë

Përgatitja dhe përdorimi:
Miksoni në një enë mjaltin dhe lëngun e limonit. Hidhni më pas arrat e grira dhe përziejini derisa të kombinohen plotësisht. Ruajeni në një kavanoz të pastër. Hani çdo mëngjes me stomakun bosh një lugë gjelle nga kjo përzierje.

Leave a Reply