Temperatura në këtë vend ka shkuar -40 gradë/ Një grua n dërroi jetë se doli jashtë


Po licia kanadeze ka njoftuar se një grua ka hu mbur jetën nga i ftohti, teksa po ecte nga shtëpia e fqinjit në drejtim të banesës së saj.

Sipas zyrtarëve gruaja u gjet e pa jetë para derës së shtëpisë së saj në Dawson Creek. H etimet zbuluan se e ndjera kishte shkuar për të takuar një mik, me të cilin një natë më herët ishin parë duke pirë në një lokal.

“Ajo është larguar nga shtëpia e fqinjit dhe për fat të keq nuk ka arritur të shkojë as deri te shtëpia e saj”, është shprehur rreshteri Damon Werrell.

Mediat e huaja shkruajnë se atë natë temperaturat kishin rënë në minus 42 gradë celsius dhe sipas tyre vik timës nuk iu deshën më shumë se disa sekonda që të “ngrinte” nga i ftohti eks trem.

Leave a Reply