Sot 8 Mars, këngëtarja e njohur shqiptare rrëqeth me dedikimin për nënën e ndjerë: Zot të lutem zgjidh një tufë për mua


Morena Taraku ka treguar gjithmonë mallin dhe mungesën që ndjen për nënën e cila ka ndërruar jetë shumë vite më parë.Në çdo festë ajo kujdeset t’i shkruaj fjalët më emocionuese, duke thënë se nuk ndihet e kompletuar pa të.

Sot me rastin e 8 marsit, Morena ndau një imazh duke shkruar:

Nëse trëndafilat rriten në qiell, Zot të lutem zgjidh një tufë për mua. Vendosi në krahët e nënës sime dhe i thuaj që janë nga unë. I thuaj qe e dua dhe me mungon. Urime dita e nënave”, shkroi këngëtarja duke e shoqëruar me emoji ku shfaqen nënën e bijë duke u përqafuar.

Leave a Reply