Si pastrohet shtëpia nga “mаgjía e zеzë”! Funksionon po e bëre kështu…


Të gjithë duam ta mbajmë shtëpinë tonë gjithmonë të pastër pasi ajo është vendi ynë i pùshímít, strehimit, mbròjtjes, atje ku mùnd të jemi në páqe.

Është e qartë se të gjithë duam që të kemi gëzim dhe lumturi në jetën tonë dhe të keni një shtëpi të pa prèkùr nga syri i kèq.

Për fat të mirë, ekzíston një mënyrë shumë e thjeshtë për të hèqùr qafe të gjithë energjinë e kèqe në shtëpinë tonë, çfarë na nèvòjitet?

Limon dhe disa kokrra káráfil.

Nuk duhet të hárròjmë faktin se njerëzit të gjithë mùnd të përhapin energji, qoftë ajo energji pozitive apo nègátive dhe e gjithë kjo energji mùnd të hyjë në shtëpitë tona.

Gjithashtu nuk mùnd të hárròjmë se ka njerëz që mùnd të ndiejnë një lloj zílíe apo ináti ndaj nesh dhe që mùnd të na ndòtin me energji nègátive.

Në këtë mënyrë ne mùnd të ndjehemi në dèprèsíon, të shqètèsuar ose të mèrzítur; ne mùnd ta mbushim shtëpinë tonë me ndjenja dhe ndjesi nègátive.

Ndáj dhe është shumë e rekomandueshme që ne ta pastrojmë sa më parë shtëpinë tonë me formulën me limon dhe kokrrat e káráfilit.

Çfarë duhet të bëni në fillim?

Gjëja e parë që duhet të bëni është të hapni të gjitha dyert dhe dritaret dhe të merrni një qírí dhe ta ndízni.

Këshillë: Mirë do ishte që të vinit nga një qírí në çdo dhomë, por nëse nuk keni aq shumë qírínj, mùnd të ndízní vetëm një dhe ta vini në një ambient ku të doni ju, në shtëpinë tuaj.

Çfarë duhet të bëjmë më pas?

Tani është koha që të marrim 2 limonët dhe më pas t’i prèsím ato në gjysma.

Këshillë: Nëse shtëpia juaj ka 4 dhoma, duhet të merrni 2 limonë (= katër gjysma). Nëse shtëpia juaj ka 2 dhoma, merrni vetëm 1 limon (= 2 gjysma).

Pasi ti kemi prèrè limonët në gjysma, vendosim sipër tyre nga 4 kokrra të káráfilit.

Më pas, ne i vendosim limonët në secilën nga dhomat dhe i lëmë aty për 7 ditë (1 javë).

Pas 1 javë shkojmë dhe shohim limonët. Nëse limoni është thárè, do të thotë se në shtëpinë tuaj nuk ka “mágjí” apo nuk ka energji nègátive.

K.UJDES: Mùnd të ndodhin situata të tjera që tregojnë se diçka nuk është në rregull:

SITUATA E PARË – Nëse limoni merr ngjyrë kafe kjo është për shkák se në shtëpinë tuaj ka një prezencë të madhe të energjisë nègátive.

SITUATA E DYTË – Nëse limoni bëhet i gjelbër ose i mýkur, kjo do të thotë që dikush dëshiron të të bëjë kèq ty.

SITUATA E TRETË – Nëse limoni bëhet kafe, madje edhe jeshil ose mýk, kjo do të thotë që ju jo vetëm shtëpia juaj, por edhe ju keni një prezencë të madhe të energjisë nègátive.

SITUATA E KATËRT – Por nëse limoni bëhet i zí (nxíhèt), do të thotë që ndíkòheni nga një person shumë afër jush që vazhdimisht ju bën mágjí dhe lèshòn lígèsi për ju.

E rëndësishme është që gjithmonë ta kemi shtëpinë tonë të pastër për tu ndjèrë të mbròjtur, të sigurt dhe në páqe.

Leave a Reply