Shoferi kthehet në hero! Ѕhрëton vajzën 2-vjeçare që рo binte nga kati i 12-të


Një shofer shpërndarje në Vietnam po vlerësohet si një hero pasi ai shpëtoi një vajzë të vogël ndërsa ajo binte nga një ballkon i një pallati 12 katësh në Hanoi. Nguyen Ngoc Manh pa një vajzë 2-vjeçare të varur në ballkon kur arriti për të dorëzuar një pako. Shoferi tregon se si arriti t’i shpëtonte jetën vajzës së vogël, duke e mbajtur në prehrin e tij për të mos rënë në tokë. Ai tregoi se gjithçka ndodhi brenda 1 minute dhe e gjitha ishte e pabesueshme.

Unë isha ulur në makinë dhe po prisja të dorëzoja disa sende për një klient në ndërtesën përballë ndërsa dëgjoja zhurmën e një foshnje. Pastaj dëgjova dikë që bërtiste për ndihmë dhe sa nxora kokën nga makina, pashë një vajzë që varej nga ballkoni. Unë u largova nga makina menjëherë dhe gjeta mënyra për tu ngjitur në ndërtesën afër. Unë u ngjita në një çati me pllaka të larta 2 metra për të kërkuar një pozicion të duhur për të marrë vajzën. Unë u përpoqa të zgjas dorën time dhe bëra përpjekjet maksimale për të kapur vajzën. Për fat të mirë, foshnja ra në prehrin tim. Gjithçka ndodhi brenda një minute. Nuk mund të besoja se i shpëtova jetën vajzës.

Më pas vajza u dërgua në spital dhe ka një krah të thyer dhe këmbë por është në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply