“S’dua t’i ѕhoh ѕуtë”, Antonela braktiѕ takimin dhe e lë me “gisht në gojë” konkurrentin


Me rikthimin e Atdheut në “Për’puthen”, përplasjet mes Blerimit dhe Antonelës kanë qenë të shpeshta. Edhe sot në takimin e parë mes Aristelës dhe Blerimit, nuk munguan debatet mes dy konkurrentëve, që më herët kanë pasur disa takime bashkë. Pas këtyre përplasjeve, Bora bëri të ditur se ata të dy duhet të bënin një takim 4 minuta për të sqaruar gjithçka me njëri-tjetrin dhe publikun.

Mirëpo Antonela tha se nuk pranon dhe në këtë moment Blerimi iu kthye ashpër.

“Ti nuk pranon? Pse mos e bëra gjë kërkesën unë? Kush je ti moj të bësh takim 4 minuta me mua? Kush je ti moj mos të pranosh? Se ta kërkova unë takimin, rri moj aty. Se thotë nuk pranoj sikur ja kërkova unë takimin, rri urtë!”, i tha Blerimi Antonelës me tone të larta.

Megjithatë në fund të programit ata të dy u ulën përballë njëri-tjetrit, por nuk pati asnjë përballje. Antonela nuk pranoi të diskutonte me Blerimin dhe para se të ngrihej nga karrigia u shpreh “S’dua t’i shoh sytë”.

Ajo tha se është ndjerë e ofenduar prej tij dhe Antonela u shfaq shumë e prekur e kërkoi të largohej nga studioja. Blerimi nga ana e tij u shpreh se dhe Antonela e ka ofenduar disa herë dhe i kërkoi falje, por shtoi se ajo bën rolin e viktimës.

“Mos luaj rolin e viktimës. Kjo më ka ofenduar disa herë mua, por unë nuk i kam thënë asgjë. Edhe kjo më ka thënë në prapaskenë mb ylle gojën. Kjo i fillon gjithmonë sherret, sepse ose është xheloze ose do të më sulmojë me çdo kusht. Kjo më ka sulmuar gjithë kohës, unë nuk do rri me gojën mbyllur, do i kthej përgjigje. Unë nuk dua t’i bëj njerëzit të ndihen keq dhe nëse ajo është prekur i kërkoj ndjesë. Nuk kam pasur si qëllim ta ofendoj, ishte thjesht një batutë në muhabet e sipër. Megjithatë unë nuk besoj se Antonela është prekur”, tha Blerimi.

Leave a Reply