Remzie Osmani: Unë se kam ndërmend me u plakë


Një nga emrat më të pëlqyer të muzikës popullore tash e disa dekada është edhe këngëtarja Remzie Osmani.

Me prejardhje nga Mushtishti, ajo ka dëshmuar zërin dhe talentin e saj qysh në moshë të vogël, shkruan “Kosovarja”.

Me kalimin e viteve ajo është martuar, bërë grua, nënë e tani që një vit edhe gjyshe.

Shpesh herë është komentuar për pamjen e saj të re ani pse 49 vjeçare ajo ka dëshmuar se vitete janë thjesht numra.

Madje edhe vetë e këndon këngën meqë rast thotë “Unë se kam ndërmend me u plakë” si dhe “Moj pleqni veç emrin ta kam ni”.

Leave a Reply