Remzie Oѕmani tregon si i shpëtoi burgut në adoleѕhenсë: Рagova 4 mijë euro, kolegët e mi…

Këngëtarja e dashur për publikun, Remzie Osmani teksa ka qënë e ftuar në një intervistë për emisionin ‘Ky emër nuk ka nevojë për prezantim’, ka rrëfyer se si i ka shpëtuar burgut në moshën 13-vjeçare.

Këngëtarja tregoi se për shkak të këngëve patriotike në adoleshencë kishte rrezikuar burgun nga regjimi i asaj kohe, por që kishte paguar para për mos të shkuar pas hekurave.

“Unë kam qenë e dënuar për këngë nacionaliste si një 13-vjeçare pa i mbushur akoma 14-të dhe kam paguar para për të mos shkuar në burg. am paguar me 4 mijë euro dënimin tim në atë kohë kur u dënuan koleget e mia dhe shumë antarë të shoqërisë përfunduan në burg dhe unë e pagova me të holla.”– është shprehur Remzie Osmani./BW

Leave a Reply