Rama i јep Еpitetin e Нerоít djalit që ndërhyri tek incidenti në Skënderbej

Një veturë ka hyrë këtë të diel në sheshin kryesor të Tiranës, Skënderbej. Aty kanë reaguar qytetarët për ta ndaluar shoferin i cili drejtonte automjetin në mënyrë të pakontrolluar, në zonë ku ndalohet qarkullimi i veturave.

Por njëri prej tyre ka qenë më vendimtar. Ai ka kërcyer me vrap duke futur në veturë dhe duke shmangur rrez-ikun. Kryeministri Edi Rama ka e publikuar fotografinë e djalit të cilit ia ka dhënë epitetin e heroit.

Shumica prej komenteve poshtë fotografisë janë pozitive, madje ka të atilla që bëhet thirrje që për të të ndahet medalje.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158717468641523

Leave a Reply