Përdoreni këtë pije çdo mëngjes dhe thuani lamtumirë peshës së tepërt


Shumë njerëz kanë probleme me kolesterolin e keq, prandaj, nëse jeni një nga ata njerëz, ky ilaç do t’ju ndihmoj të eliminoni nivelin e lartë të kolesterolit.Është shumë e lehtë të përgatitni këtë pije dhe rezultatet me të vërtetë që janë mbresëlënëse. Këtë do ta shihni edhe vet porsa të filloni ta përdorni.Përbërësit:– 3 litra ujë– 1 kg limon– 1 qese sodë buke– majdanozPërgatitja:Fillimisht duhet t’i pastroni limonët me ujë të ftohët. Pastaj, mbusheni një tas me ujë të nxehtë dhe shtoni sodën e bukës në të. Më pas, shtoni edhe limonët në të dhe lëni aty për rreth gjysmë ore.

Ndërkohë, preni majdanozin në copa shumë të vogla dhe preni limonin mirë, mirëpo, mos ia hiqni lëvoren. Krejt në fund, limonin bashkë me majdanozin futni në një vazo dhe shtoni 3 litra ujë në të. Futni në furrë për 2-3 orë dhe porsa të përfundon, ju do të keni rreth 1.5 litra të shurupit shërues.Shurupin e fituar përdoreni herët në mëngjes.

Leave a Reply