“Pashë fëmijë në rreΖík”, 22-vjeçari tregon si ndërhyu për të shpëtuar dhjetëra qytetarë/VlDEO

Klodian Elqeni është 22-vjeçari i cili bëri aktin her0ik duke ndërhyrë nga xhami i makinës në lëvizje të agresorit Arben Mema, i cili terr0riz0i dhjetëra qytetarë në sheshin Skënderbej këtë të dielë.

Në një prononcim për Klan News, Klodiani ka rrëfyer momentin e ndërhyrjes, ndërsa shprehet se kishte dalë për shëtitje me një familjar të tij.

Ai thotë se e ndjeu të nevojshme të vepronte pasi pa fëmijë dhe njerëz në rrez- ik.

“Kisha dalë per qejf, për kafe. M’u duk aq nevojshme ndërhyrja kur shikoja fëmijë e njerëz në rrez- ik. Të rrez- ik0sh për shumë është diçka që ja vlen”, është shprehur 22-vjeçari pas n- gjarjes.

Ndërkohë, bashkë me të ka qenë edhe një familjar, i cili shprehet se vrapo pas nipit në momentin që ai u hodh në xhamin e makinës.

“Ai nuk e ka parashikuar. Ndërkohë që ndërhyu nipi, unë i shkova nga pas. Pastaj kur erdhën qytetarët e tjerë e neutraIizuam”, ka thënë familjari i të riut.

Klodiani tregoi edhe për takimin me kryeministrin, ndërsa u shpreh se Rama e falenderoi dhe ai ndihet shumë krenar për gjestin her0ik që bëri.

“Kryeministri më falenderoi, na pritën të gjithë shumë mirë dhe jam shumë krenar”, tha 22-vjeçari.

Blutë e Tiranës sqarojnë se agresori Arben Mema, i cili tashmë është arr- est uar dhe ndodhet në ambientet e Komisariatit 1.

Po ashtu bëhet me dije se verifikimet paraprake të P0licisë nuk ka persona të lën-duar dhe dysh0het se drejtuesi i mjetit është nën efe- ktin e lën dëve na-rk0tike, ndaj dhe ka bërë manovrat e rrez- ikshme./tvklan.al

Leave a Reply