Pas Eneda Tarifës dhe Jonida Maliqit, Anxhela Peristeri bën gafën e radhës në gjuhën angleze, shikoni si e shpjegon kuptimin e këngës ‘Karma’ (VIDEO)


Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovizion 2021”.

Ajo ka dhënë një intervistë për mediat e huaja, në gjuhën angleze. Kujtojmë se këngëtaret Eneida Tarifa dhe Jonida Maliqi nuk paraqitën aftësi shumë të mira në gjuhën angleze dhe intervistat e tyre u komentuan masivisht në rrjete sociale.

Por, si duket edhe Anxhela Peristeri ka të njëjtin nivel të gjuhës së huaj.

Gjatë një interviste për WiWibloggs, Anxhela deri sa po shpjegonte kuptimin e videoklipit dhe këngës së saj “Karma”, në një moment nuk ka gjetur fjalën e duhur në gjuhën angleze dhe shpjegimi që ka bërë duket mjaft interesant.
Më poshtë është edhe shpjegimi i Angela Peristerit në gjuhën angleze të këngës së saj.

Leave a Reply