Parashikimi i Motit sipas MeteoAlb


Sipas MeteoAlb gjatë ditës së sotme vranësirat e shpeshta do të sjellin reshje shiu të karakterit lokal në Shqipëri.

Ndërsa në zonat malore reshjet e pakta do të jenë në formë dëbore, por pritet që herë pas here të kemi edhe intervale me kthjellime gjatë mesditës.Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 12°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 5 ballë./tvklan.al

Leave a Reply