Parashikimi i motit për Javen e ardhshme


Deri në orët e mesditës vendi ynë do të jetë në prezencën e motit të kthjellët. Ndërsa gjatë pasdites dhe mbrëmjes parashikohet që të ketë shfaqje të vranësirave në territor, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje në Shqipëri.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë. Më posht ju sjellim parashikimin e motit për javen e ardhshme:

Leave a Reply