Nuk paska fund dhimbje dhe zie/ Co vid i merr jetën 15-vjeçares


Një 15-vjeçare në Greqi ka humbur jetën nga koronavi rusi. Mediat greke raportojnë se ngjarja ka ndodhur ditën e sotme, ndërkohë që e mitura thuhet se kishte edhe sëm undje të tjera.

Vajza ka ndërruar jetën disa orë pasi u shtrua në spitalin e Thebës. “15-vjeçarja u shtrua këtë mëngjes në spitalin e Thebes me simptoma të vi rusit. Fatke qësisht, ne u informuam për ngjarjen e pakëndshme dhe u bëj thirrje qytetarëve për kujdes të madh dhe respektim të rreptë të masave”, deklaroi se kryetari i bashkisë së Thebës.

Po ashtu mësohet se nëna e vajzës që hum bi jetën ndodhet e int ubuar në spital. Ky është rasti i parë kur ky vi rus i merr jetën një fëmije në Greqi

Leave a Reply