Nuk ndalen Iëkundjet! Adriatiku ‘ѕhkundet’ nga tërmeti, ndihet në disa shtete


Një tërmet i fortë me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ka goditur pak më parë Adriatikun. Sipas Qendrës Sizmiologjike të tërmeteve, lëkundjet ishin aq të forta sa u ndjenë edhe në shtetet fqinje, Itali, Kroaci, Mal të Zi, si dhe në Shqipëri ndërsa kishte një thellësi prej 10 km. Ende nuk janë raportuar dëme nga ky tërmet pasi epiqendra ka qenë në det.

Ky është tërmeti i 12 që ndihet në Adriatik në 67 orët e fundit.

Leave a Reply