Nuk je i shëndoshë, por ke “k*kën” e bllokuar. Ja si ta pastroni. Ky lëng shmang edhe sëm.undjen e keqe


Ne vendosëm të trajtonim sot një diskutim disi delikat rreth tranzitit tonë të zorrëve sepse shumë, për fat të keq, janë të zënë ngushtë të pranojnë se kanë këtë lloj problemi. Dieta e sotme nuk është gjithmonë e saktë dhe kjo shkakton bezdi të ndryshme, shkruan ShkodraNews. Dhe një nga problemet më të shpeshta është kapsllëku.

Ideali do të ishte të përpiqeshim të hanim mirë, por ne e dimë se kjo nuk është gjithmonë e mundur. Për të parandaluar akumulimin e substancave toksike brenda zorrës së trashë, ne mund të bëjmë një lloj pastrimi me ndihmën e një pije që ka efekte të dobishme në shëndetin tonë të zorrëve.

Ky ilaç shërben për të pastruar zorrës së trashë dhe për të lu.ftuar kapsllëkun, shkruan ShkodraNews. Duke e konsumuar atë rregullisht do të vini re ndryshimet e dobishme që ndodhin brenda trupit tuaj.

Por le të shohim se çfarë keni nevojë: Përbërësit: 2 lugë uthull e pafiltruar; 2 lugë mjaltë i papërpunuar.

Ja se si ta përgatisim këtë ilaç: Nuk keni nevojë të keni aftësi në kuzhinë … thjesht përziejeni uthullën me mjaltin në një gotë dhe pijeni atë, mundësisht në mëngjes. Shija nuk është më e mirë, por me siguri do t’i vini re menjëherë përfitimet. Por çfarë saktësisht bën kjo pije?

Është një antimikrobik efektiv, një antioksidant i shkëlqyer, ju ndihmon të luf.toni diabetin, një aleat i besuar në luftën kundër kilogramave shtesë, luf.ton kole.sterolin e keq, parandalon tu.moret dhe mban nën kontroll nën te.nsionin.

Çfarë po prisni për ta provuar? Na tregoni se çfarë mendoni në komente. /Përshtati: ShkodraNews

Leave a Reply