Njerëzit ро “çmenden” рër këtë reсеtë! Ѕhëron dhimbjet në gjunјë dhe nује…


Sikur makinat edhe trupat e njerëzve me kalimin e kohës vijnë duke humbur energjinë dhe elasticitetin. Në veçanti kjo gjë…

Njerëzit po “çmenden” për këtë recetë! Shëron dhimbjet në gjunjë dhe nyje…
Sikur makinat edhe trupat e njerëzve me kalimin e kohës vijnë duke humbur energjinë dhe elasticitetin. Në veçanti kjo gjë vërehet në nyje dhe muskuj.

Kur gjunjët kanë dhimbje duket sikur asgjë nuk po funksionon.

Përveç që do të keni shumë dhimbje ju do të ndjeheni edhe në stres për shkak të vështirësive në të lëvizur dhe kryer angazhimet tuaja ditore pa telashe.

Ka shumë arsye pse mund të keni dhimbje në gjunjë dhe nyje.

Speci i kuq i është ilaç për dhimbjet e gjurit. Ai është një antiflamator shumë i madh dhe mund të bëj mrekulli në raste të tilla.

Ndër vite speci i kuq përdoret për të lehtësuar dhimbjet e nyjeve dhe gjunjëve. Përbërësi i specit të kuq i njohur si Capsaicin edhe një qetësues natyral i dhimbjeve.

Ai bllokon dhimbjet dhe qetëson nyjet.

a një recetë që mund t’ju ndihmoj shumë në këtë rast;

Shto 1/2 lugë çaji piper të kuq në 1 filxhan vaj ulliri të ngrohtë ose vaj bajame.

Përziej mirë dhe aplikoni direkt në gjunjë aty ku keni dhimbje. Masazhoni njëherë butësisht pastaj më forcë për të mundësuar depërtimin e vajit në indet tuaja.

Leave a Reply