Një grua e раraIizuar s’mundi t’i ѕhрëtojë dot fIakëve në baneѕën e saj në Vlorë


Për shkaqe ende të pazbardhura, një banesë në Vlorë u përpi nga flakët dhe për pasojë i mori je tën një gruaje 50 vjeçare.

Ngjarja e trishtë ndodhi këtë të mërkurë në lagjen ‘Lef Sallata’. Banesa ku jetonte 50 vjeçarja me inicialet E.Gj u përfshi nga flakët. Gruaja ishte inv alide dhe nuk mundi dot të dalë nga shtëpia. Në momentin e rënies së zjarrit ajo ka qenë e vetme.

Zjarrfikëset kanë shkuar në vend ngjarje dhe kanë bërë të mundur shu arjen e flakëve, ndërkohë që policia dha këto detaje mbi ngj arjen:

“Më datë 23.03.2021, rreth orës 17:45, në lagjen “Lef Sallata”, Vlorë, ka rënë zjarr në një banesë ku jetonte shtetasja E. Gj., rreth 50 vjeçe, invalide, e cila nuk ka mundur të dalë nga ban esa dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.”

Para prakisht autoritetet dy shojnë se zjarri mund të ketë ardhur nga një shkëndijë elektrike

Leave a Reply