Nga shenja më me fat tek ajo më pafat e muajit prill, ja listimi nga astrologia Meri Shehu


Si çdo fillim muaji, astrologia Meri Shehu ishte e ftuar tek Rudina ku bëri klasifikimin e shenjave: nga ajo më me fat, tek shenja me më pak fat.

Vendin e parë për muajin prill e mbajnë Binjakët, më fatlumët.
Më pas vjen Peshorja, Ujori, Luani, Dashi, Demi, Virgjëresha, Shigjetari, Peshqit, Akrepi, Bricjapi dhe në fund Gaforrja që zakonisht nuk shquhet për ndonjë fat të madh.

Jo çdo gjë i lihet në dorë fatit. Duhet forca për të bërë gjithçka që ke në dorë që prilli të jetë muaji yt, edhe nëse yjet i ke kundër.

Leave a Reply