Moti merr kthesën e madhe nesër, mësoni si рritet të ndrуѕhojne temрeraturat gjatë fundjavëѕ


Dita e sotme ka nisur me temperatura mjaft të ulëta, që zbritën deri në -8 gradë celsius në zonat malore.

Temperatura mbeten të ulëta pavarësisht motit të kthjellët.

Por, sipas Meteoalb kjo situatë nuk do të vijojë për shumë orë pasi gjatë mbrëmjes dhe në fundjavë pritet një rikthim i reshjeve të dëborës dhe shiut në pjesën më të madhe të territorit.

Moti të shtunën

Rikthimi i reshjeve gjatë fundjavës pritet të rrisë disi temperaturat gjatë të shtunës dhe të dielës.

Javë ndërkohë do të nisë me reshje dëborë në pjesën lindore dhe jug-lindore të vendit.

Leave a Reply