Milioneri i njohur do të lërë të dashurën: Është super yll, por s’ka lekë të dalë me mua


Një sipërmarrës tejet i pasur ka disa kohë që po jeton një romancë me një vajzë e cila i përket shtresës jo të pasur. Ky fakt e ka bërë konfuz mendjen e djalit, teksa i ka kërkuar të ndahet. Ndonëse sipas djalit, e dashura e tij është shumë e bukur, arsyeja e ndarjes mësohet se është leku, pasi vajza nuk i përket shtresës së tij.

Sipërmarrësi i identifikuar si Jake është me origjinë nga Sidnei dhe vjen nga një familje e pasur dhe është shef i një kompanie të teknologjisë. Mirëpo e dashura e tij, e cila jeton me prindërit e saj në Inner West, punon si asistente personale dhe nuk fiton aq shumë para siç bën Jake.
Çifti kanë disa muaj që janë lidhur dhe historia e tyre ka nisur në një festë të organizuar nga miqtë e tyre të përbashkët. 28-vjeçari thekson se e dashura e tij është shumë e bukur, por s’ka lekë të dalë me të. Ai thotë se shpesh herë vihet në siklet, teksa del më të dashurën që pritet ta braktisë, ndërsa shton se veshjet e saj me çmim të lirë ulin reputacionin e tij.
Jake:

Unë i përkasë shtresës së pasur. Më pëlqen të ha në restorante luksoze. Shpesh herë vihem në siklet kur dalë me të pasi veshjet e saj kushtojnë shumë pak, teksa një problem tjetër është se asaj i pëlqen të qëndrojë në ambiente jopublike. Ne jemi dy botë të ndryshme. Babai im është drejtues i një kompanie të njohur, ndërsa i ati i vajzës është një kuzhinier i thjeshtë,

Leave a Reply