Merr fund pandemia?! Franca heq masat kufizuese

Kryeministri francez po heq masat kufizuese kundër koro naviru sit, më herët sesa pritej (30 qershor).

Ndër të tjera, kryeministri francez gjatë konferencës javore tha se ligji për përdorimin e detyrueshëm të maskës do të shfuqizohet së shpejti.

“Ne po jetojmë në një kohë të lumtur, duke u kthyer në një jetë normale, unë duhet t’ju falënderoj të gjithëve për këtë. Ne jemi në rrugën e duhur, le të qëndrojmë të mobilizuar.”-tha Castex.

Burimi: www.protothema.gr| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Leave a Reply