Mbërrijnë në aeroрortin “Nënë Tereza” 100 mijë vakѕina kineze, Rama: Erdhën me voneѕë për ѕhkak të…


Kryeminsitri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 100.000 va ksina kineze ‘Sinovac’.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se ai është më i vendosur se kurrë për të garantuar një sezon turistik të lehtë. Ndërkohë krahas videos ai shkruan se vak sinat erdhën një ditë me vonesë për shkak të ‘tentativës çmendurake’ për bllokimin e aeroportit.

“Me një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaks inimit dhe nxitjen e rrëmujës në prag të zgjedhjeve, mbërrijnë 100,000 vak sina të tjera anticovid

Më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta va ksinimin masiv dhe për të garantuar një sezon turistik të lehtësuar e me të ardhura të larta për Shqipërinë”, shkruan Rama.

Leave a Reply