”Mami jot se di që bredh me mua, ti do makina X5”, Juli tregon kujt nga vajzave ia dedikoi këtë këngë


Mevlani dhe Juli, dy nga konkùrréntët më të përfolur të programit “Për’Puthen” kanë ardhur me një super bashkëpunim për publikun.

Kënga e tyre e publikuar në kanalin Youtube, mban titullin “(X5) SE”, me tekst nga Juli dhe Petro Xhori, ndërsa orkestimi nga Xhulio Milloshi.

Ju ftojmë që të shijoni tekstin e këngës: Hajde peshk i freskët, karkalecë, midhje, oktapod, peshk i freskët… Mami jot se di që ti s’je në shtëpi

Në orën 12-të ti zbret nga ballkoni, Po ta merrte vesh do i bínte tensíon
Se vajza e saj çdo natë bredh me një flokëgjatë, Babi jot se di se ti tashmë je rritur, Ato që bënte mami, ti ja ke kaluar, I ke ikur nga duart prandaj po bredh me mua

Po ta merrje vesh o i zi, do më shtypje me taksi

Refreni: Vajza po don me dale, Naze jo duk paske, Jo mos e pyet ti babin

Siç duket teksti i referohet vajzave që pëlqejnë një jetë luksoze dhe për këtë nuk marrin parasysh asgjë tjetër.

Nuk dihet nëse kjo këngë është një “diss” për ndonjë vajzë apo është thjesht frymëzim i momentit.Por, kujt i dedikohet kjo këngë që bëri lëmsh rrjetin?

Nëpërmjet një videoje në InstaStory, Juli ka sqaruar se teksti i tij është shkruar që në shtator të vitit 2020 dhe s’ka lidhje me asnjë personazh të emisionit.

Konkùrrénti tregon se tekstin e ka shkruar për dikë që ka njohur dy vite më parë

Leave a Reply