Mрoshti K0VIDI-n, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran dhe ka një mesazh për të gjithë shqiptarët!


Moderatori i njohur shqiptar, Ardit Gjebrea, fitoi “be tejën “ me ko ronavi rusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregoi se ka mposhtur К0VIDI-n dhe se ndihej më mirë sepse po rikuperohej dita-ditës.

Gjebrea gjeti rastin të falenderojë mjekun dhe infermieren që janë kujdesur për të gjatë kësaj periudhe, bashkëshorten e tij, Anilën, të cilën e quajti ëngjëli mbrojtës, si dhe të gjithë ata që janë interesuar çdo ditë për gjendjen e tij shëndetësore.

“Kaq ishte! Tani filloi rikuperimi dhe së pari falënderoj: dr. Adrian Jorgjin që më ngriti në këmbë, infermiere Florën për durimin, Anilën engjëll mbrojtës për ditët dhe netët pa gjumë, miqtë që çdo mëngjes më mbushnin inbox të ËhatsApp me merakun e tyre. Faleminderit dhe të gjithë ju që më keni shkruar dhe uruar shërim të shpejtë, jeni shumë të mirë dhe bekimet tuaja ishin doza e duhur për të mbajtur optimizmin lart – motiv force! Tani sigurisht do duhet pak kohë deri sa të ndez të 5 motorët, po kush na nxiton? Dielli doli”,- shkroi Arditi krahas postimit.
Sot, ai është rikthyer më fuqishëm se kurrë në ekran dhe ka treguar se ndodhet në gjendjen më të mirë shëndetësore.
“E diela shqiptare” është sërish në duart e moderatorit dhe producentit të njohur, i cili na kishte munguar me prezencën e tij në ekran.

Krahas një fotoje të tijën nga studio, Gjebrea shkruan:

“Unë jam bërë gati, po ju?

Sot rikthehem dhe pas pak do jemi në @edielashqiptare bashkë.

Përfitoj nga rasti të uroj festën e 7 Marsit për gjithë mësuesit tanë – Gëzuar me shumë dashuri!”

Leave a Reply