Lëkundet Ѕhqiрëria, Durrëѕi nuk gjen qetëѕi


Një lëkundje tërmeti është regjistruar para pak çastesh në qytetin e Durrësit me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter.

Lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 2 km dhe ndjerë ndjeshëm nga qytetarët.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 28 km në veri të qytetit bregdetar

Leave a Reply