Lajmi fundit/ Ndihen lëkundje tërmeti , ja eрiqendra

Një tërmet me madhësi 4.1 ballë ka goditur Janinën para pak çastesh dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmiologjike të tërmeteve lëkundje tërmeti janë ndjerë edhe para pak minutash në qarkun e Elbasanit por nuk kanë qenë aq të forta. Fatmirësisht nga ky tërmet nuk është raportuar për dëme.

Leave a Reply