Lajm i triѕhtë/ Akiѕdenti traаgjik iu merr jetë dу ѕhqiрtarëve, 5 të tjerë të рlagoѕur

Një ak sident tra gjik ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Austri ku si pasojë kanë hu mbur jetën dy persona dhe pesë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në St.Pölten ku dy makina janë përplasur me njëra tjetrën, njëra prej të cilave thuhet se po lëvizte në krahun e gabuar.

Sipas informacioneve të bëra të ditura nga mediat e huaja, makina ka goditur makinën tjetër në të cilën udhëtonin katër persona me shtetësi shqiptare, ku dy prej tyre fat keqësisht kanë hum bur jetën.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar ekipet e emrgjencës, nga ku zjarrfikësit nxorën vi ktimat nga automjeti, ndërsa të lënduarit u dërguan menjëherë në spitalin e afërt. Identiteti i vi ktimave dhe të pla gosurve ende nuk është bërë i ditur.

Leave a Reply