l doIi fotoja ku Ndriçimi e ngriti hoрa, Luli 64 vjeç: Unë po këndoja t*pe, t*pe ai më kaрi në befaѕi IIamba e kuqe s’më është ndezur


Luljeta Nallbani, 64- vjeçarja nga Fieri që u fut në ”Për’puthen” plus 40 është një nga figurat që ka bërë më shumë bujë.

Ajo është bërë mjaft e njohur për batutat e saj dhe sidomos për ”Po mu ndez llamba”. Në një intervistë që ka dhënë në ”Ftesë në Pesë”, ka folur për foton që i doli me Ndriçimin, ku ai e mbante në krah.

Ajo tha:

Më kapi në befasi më ngriti, unë po këndoja to*e to*e. Më mori pa mendje unë po këndoja. Ndodhin ato gjëra, unë kështu tipi jam. Ai kishte përgatitur terrenin si duhet… Po dritat nuk më janë ndezur, po tani po ngrohet dhe koha dhe do ndizen llambat.”

Luli tha se nuk kemi parë asgjë nga ajo akoma. Mesa duket Luli që është 64-vjeçe ka bërë të bërë namin deri në fund.

Leave a Reply