Kura origjinale për infertilitetin, bakteret ne lukth, hemorroide dhe sëmundjet e zorrëve


Fiqtë dihet se janë përdorur më shumë se një mijë vjet më parë, por për arsye të panjohura ato janë më pak të neglizhuara në dietë sot.

Fiqtë e thatë janë jashtëzakonisht të pasur me vitamina B, por edhe me vitamina A, K, C dhe E. Përveç kësaj, ato përmbajnë nivele të larta të selenit, zinkut dhe kalciumit, dhe njihen si burim i antioksidantëve.

Përveç që kanë një efekt të madh në përmirësimin e punës së stomakut dhe rregullimin e hormoneve, fiqtë e thatë në vaj ulliri konsiderohen si një nga mjetet më të mira natyrore për përmirësimin e pjellorisë, trajtimin e baktereve në stomak, hemorroide dhe sëmundjet e zorrëve.

Përgatiten shumë lehtë dhe ju duhen aq fiq të thatë sa të futeni në kavanozin që keni zgjedhur. Ju duhet vaj ulliri në sasi të mjaftueshme për të tejkaluar fiqtë.

Renditni fiqtë e thatë në një kavanoz qelqi (mund t’i prisni në të katërtat për t’i kombinuar më mirë përbërësit me vajin), pastaj hidhni vaj ulliri për të mbuluar fiqtë, mbyllni kavanozin dhe lëreni të qëndrojë për një muaj të tërë.Vetëm atëherë mund ta përdorni këtë ilaç natyral çdo ditë duke konsumuar një fik të thatë para çdo vakt, së bashku me një lugë çaji vaj.

Nëse nuk ju pëlqen shija e recetës natyrale, mbani në mend se është jashtëzakonisht e shëndetshme, megjithëse nuk ka një shije shumë të këndshme.

RECETA ORIGJINALE NGA FIKU
Përbërësit e nevojshëm:
40 fiq të thatë dhe
vaj ulliri

Përgatitja:
Vendosni fiqtë në një enë qelqi dhe hidhni sipër tyre vaj ulliri. Mbuloni enën me një kapak dhe lëreni në frigorifer. Pas 40 ditësh tashmë mund ta konsumoni këtë ilaç.

Perdorimi:
1 fik bashkë me pak vaj ulliri në stomak bosh.

Që trajtimi të jetë sa më efektiv, është e nevojshme të harmonizohet dieta me trajtimin. Hani ushqime të gatuara, të lehta, pa shumë erëza, pa pushime dhe mbushje. Shmangni mishin dhe mishin e përpunuar.
Hani sa më shumë ushqim të freskët.

Leave a Reply