Kombinimi më i mirë natyral kundër virusevee: Mjalti, Arrat, Hudhra dhe Uthulla – Shëron shumë sëm’ undje


Ky eliksiir ndihmon në dhimbje të fytit, tretje të parregullt, qarkullim të dobët dhe metabolizëm në trup.

Rekomandohet gjithashtu për sëmundjet e zemrës, veshkave, rregullon presionnin e gj akut, madje ndihmon në humbjen e peshës.

Eshtë një ilaç i zakonshëm për kollën në mjekësinë popullore, dhe konsumohet në mëngjes dhe në mbrëmje.

Mjalti është mjeti më i mirë për një gjumë të mirë dhe të fortë. Nëse një lugë gjelle mjaltë nuk mjafton për një gjumë të mirë, atëherë mjekësia popullore rekomandon recetën e mëposhttme: Shtoni një lugë gjelle me ufull molle në mjaltë. Përzierja duhet të merret nëse zgjoheni natën.

Për anemiinë, rekomandohet receta e mëposhttme: përzieni një sasi të barabartë të mjaltit dhe arrave të shtypura (500 g të secilit përbërës) dhe shtoni lëngun e gjysmës së limonit. Përziejeni mirë që të zbutet, dhe konsumoni një lugë çaji çdo 3-4 orë. Përzierja është e mirë për shërimin e njerëzve anemiikë dhe të rraskapiitur.

Për hipertension dhe mungesë hekuri, konsumoni 100 g arra çdo ditë me të njëjtën sasi mjalti, për të paktën 45 ditë. Një lugë mjaltë me 3-4 arra është një ilaç i shkëlqyeshëm natyral kundër dhimbjes së kokës, pagjumësisë, sklerozës.

Për ulçerën e stomakut, merrni 5-6 lugë gjelle qumësht arre gjysmë ore para ngrënies, i cili përgatitet si më poshttë: 20 g arra të shtypura derdhen mbi 100 ml ujë të ngrohtë, përzihen, filtrohen dhe shtohen 1-2 lugë mjaltë.

MJALT ME HUDHER
Kjo recetë rikthen forcën e trupit dhe është shumë e mirë kundër astmës dhe gulçimit: 1 kg mjaltë, lëng prej 10 limonësh dhe lëng prej 10 kokat hudhër. Përziejeni mirë dhe lëreni për një javë në një kavanoz të mbyllur në frigorifer.

Pini 4 lugë një herë në ditë, duke lejuar që lëngu të rrjedhë ngadalë përmes fytit. Duhet të pihet rregullisht për dy muaj.

Kundër gripit dhe viruseeve të ndryshme, ilaçi popullor i mjaltit dhe hudhrës është i njohur: hudhra e shtypur dhe përzihet me mjaltë bliri në një raport prej 1: 1. Konsumoni një lugë gjelle të tretur në një gotë me ujë të vakët para se të flini. Ju gjithashtu mund të shtoni një lugë çaji me acidd malik

Leave a Reply