Kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania/ Ky është 29-vjeçari ѕhqiрtar që dha ѕhрirt nga Со vid-19, raportohet se nuk kishte ѕëmundje të tjera


Mes 9 vik ti mave dje nga koronavirusi ishte edhe një i ri nga Librazhdi. 29-vjeçari që ndërroi jetë është Olsi Skura nga fshati Pishkash.

I shtruar prej ditësh te ‘Shefqet Ndroqi’, CO VID i merr jetën 29 vjeçarit nga Librazhdi! S’kishte sëmundje shoqëruese – Shqiptarja.com

Pas disa ditëve i shtruar te spitali “Shefqet Ndroqi”, i njohur në periudhën e pandemisë si CO VID-2, zemra e të riut sot pushoi së rrahuri.

Skura nuk ka pasur asnjë sëmundje tjetër bashkëshoqëruese, por sipas burimeve, virusi i ka shkaktuar 29-vjeçarit tromp ozë. Ai ka qenë emigrant në Gjermani dhe sapo ishte kthyer.

Nisur nga shenjat që kishte, fillimisht në spitalin e Përrenjasit dyshimet ishin se temperatura ishte si pasojë e ftohjes, por më pas u nis me urgjencë për te spitali “Shefqet Ndroqi” në Tiranë ku sot ndërroi jetë

Leave a Reply