“Je si i раkrehur, çfarë ke bërë dје?”, habit Mevlani me deklaratën: Kam fјеtur nga…


Në takimin e parë, Antonela i ka vënë në pah Mevlanit paraqitjen me flokë të pakrehura. Ai u shpreh se ka fjetur nga mullarët dhe filloi të qeshte.

Më pas biseda kaloi tek dashuria dhe ana e “fshehtë” e Mevlanit, për të cilën i tha Antonelës se do e zbulojë ajo së shpejti.

Mevlani: Antonela, e ëmbël si nutella, flokët e tua kaçurrela. Qenke bërë shumë e bukur. Kaçurrelat…

Antonela: Nuk i lëviza, thashë kështu të vij, si më njohe. Ti si i pakrehur, çfarë ke bërë dje?

Mevlani: Kam fjetur nga mullarët.

Antonela:Po pse e ke hequr xhupin? Se do thojë mami jot pastaj ma ftohe çunin.

Mevlani: Po edhe mund ta thojë.

Antonela: E di, se kshu janë mamat. Çfarë duhet të ketë një vajzë që të thotë “ich liebe dich” një ditë.

Mevlani: Të më japë dashuri.

Antonela: Cila është ana që nuk e ke shfaq?

Mevlani: Këtë do ta lë ta zbulosh ti.

Leave a Reply