Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse ju hani një hudhër në stomakun bosh


A e dini se konsumimi i hudhres në një stomak bosh është me të vërtetë efektive në trajtimin dhe parandalimin e shumë sëmundjeve?

Shkencëtarët kanë gjetur se kur hudhra është konsumuar në një stomak bosh, ajo do të rritë fuqinë e saj, duke e bërë atë një antibiotik jashtëzakonisht i fuq ishëm natyror.

Në vend të Antibiotikëve përdorni hudhër
Hudhra permban substanca azotike, kalium, silic, acid fosforik, Vitamina C, D, B, natriumi, vajra esenciale, selen, kalcium, magnez, sulfurik, phytosterols dhe extractives. Gjithashtu, hudhra është e pasur me allicin, një phytoncide e cila është formuar nga shkatërrimi mekanik së bimëve, e cila është – karafili i hudhrës.

Allicin ka një efekt të fortë bakteriostatik, sipas disa studiuesve, e cila ndihmon infeksionet shërim sa më të shpejtë. Hudhra mund të luftojë infeksionet fungale, e cila e bën hudhrën një ilaç shumë më te vlefshmem dhe të fuqishem se çdo antibiotik tjeter ne farmaci.
Hudhra ka më shumë se 400 komponente të ndryshme minerale si, shumë antioksidantë të cilat kanë një numër të madh të pronave pozitive terapeutike.

10 perfitime te mrekullueshme shendetesore të hudhres
Hudhra vret një numër të madh të baktereve të ndryshme.
Hudhra ka veti anti-inflamatore dhe ul presionin e gjakut.
Hudhra pengon plakjen e dy arterieve periferike të mëdha.
Hudhra ndihmon të vrasin qelizat e tumorit malinj të trurit – glioblastoma shumëformëshe.

Hudhra gjithashtu vepron si një antikoagulant, e cila koagulon gjakut dhe pengon formimin e mpiksjen se rrezikshme të gjakut, duke ndihmuar për të reduktuar rrezikun e një sulmi në zemër ose goditje në tru.

Hudhra është një mjet efektiv për ftohjet dhe një antibiotik natyral.
Hudhra zvogëlon sintezën e triglicerideve në mëlçi të cilat ndihmojnë në parandalimin e zhvillimit të atherosclerosis, duke ndihmuar në mbrojtjen kundër sëmundjeve të zemrës.
Është shumë e rëndësishme të dini se hudhra rrit aftësinë e trupit për të përballuar ndikimet e dëmshme të ambientit, sepse ajo forcon sistemin imunitar.
Është e rekomanduar për të përdorur hudhër për çrregullime të sistemit nervor.

Leave a Reply