Ikona e artit ѕhqiрtar humbi jetën nga К0VID, Rama meѕazh nguѕhëllimi: Lamtumirë i daѕhur mik

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se aktori i njohur, Guljem Radoja, ka ndë rruar jetë si pasojë e К0VID.

Përmes një postimi në rrjete sociale, ku ka publikuar një foto të aktorit në një nga rolet e tij në kinematografi, ai shkruan: “Lamtumirë i dashur mik”.

Kujtojmë se prej ditësh aktori Radoja ndodhej i intubuar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku dhe ndë rroi jetë këtë të mërkurë.

Në lidhje telefonike për “News 24”, miqtë e 75-vjeçarit dhe aktorë të tjerë kanë shprehur të gjithë tri shtimin e tyre, për këtë ndarje.

Ata e kanë përshkruar aktorin e mirënjohur si një njeri fjalëpakë e plot humor.

Leave a Reply