I vetmi që po mbron Tean/ Këngëtari degjeneron autoren e emisionit: Pse s’more vajza fashati ti po ato që nxjerrin…


Reperi i njohur, Stresi i ka dalë në mbrojtje Teas së ‘Përputhen’, pasi kjo e fundit aku zoi autoren e emisionit, Olsa Muhametit, duke thënë se e ka detyruar bashkë me Andin të vazhdojnë emisionin, për shkak të bizneseve të saj dhe interesave që kishte

Përmes një postimi në Instagram, ai e konsideron trishtues b ombard imin e shqiptarëve ndaj Teas, pasi kanë shumë problem të tjera si Co vid, përmby tjet, dritat dhe ujin.

Ndër të tjera, reperi i thotë ish-konkurentes së ‘Përputhen’ se fama e madhe sigurisht që merret duke plotësuar kontrata të frik shme. Sipas Stresit, produksioni duhet të marrë vajza të thjeshta nga fshati dhe djemë jo të palestruar, pasi shqiptarët nuk janë aq budallenj.

Reagimi i plotë i Stresit:

Më vjen keq për situatën jo të mirë që po kalon, edhe pse më duhet të them se je deri diku fajtore, por jo e vetmja. Është trishtuese që po të b omb ardojnë me fjalë, nga më ofendueset, por më vjeen shumë keq për këtë “zhgënjim të madhë”, që pesëqindëmijë, apo shtatëqindëmilionë… ku e di unë se sa shqipëtarë nuk paskan patur e nuk kanë asnjë hall tjetër, por vetëm zhgënjimin që i bëre ti Andit !

Se janë pa shpi, se po humbin për ditë njerëz nga Co vid , se po përm bytën toka e shtëpi… po rreshqet dhe dheu po u del në rrugë, se rrinë pa drita apo pa ujë, nuk dashkan të dikan fare për zhgënjim… por që e tradhëtove ti atë djalin, Andin.

Unë as e imagjinoj të ndjek këto lloj tymuesesh, që i hedhin për të na hedhur hi syve, për këtë realitet të hidhur që po jetojmë !

Shqipëtarët, tashmë janë mësuar me TV- të tona, ku asgjë nuk është e vërtetë… çdo gjë është e kundërtae realitetit !! Pse ti Tea u mërzite aq tepër dhe tani po del duke qarë e duke fajësuar të tjerët… si kujtove ti se atë famë me çfarë do ta merrje, përvecëse duke plotësuar ato kontratat e frikëshme, si thua ti.

Leave a Reply