Horoskopi Javor nga 8 deri në 14 Mars 2021


Dashi
Katër yje për Dashin. Dashuria mund të errësohet sepse nuk keni dëshirë të përballeni me probleme të caktuara. Ekzistojnë tensione për tu mbajtur nën kontroll. Historitë e sapo lindura janë shumë të këndshme, por vetëm nëse jetojnë sikur ato të ishin aventura. Në punë, diçka vendimtare: projekte të reja që do të merren në konsideratë. Kini kujdes për të Mërkurën, mund të ketë disa mundësi të mira: vazhdoni drejt në rrugën tuaj pa shumë debate. Vlerësoni me kujdes një kontratë.

Demi
Katër yje për Demin. Kohë e mirë për ndjenjat: nëse ka pasur një zhgënjim, duhet të trajtohet menjëherë, edhe nëse është e vështirë të harroni. Tani jeni shumë më të ëmbël dhe doni ta lini veten të shkojë tek emocionet. Në punë, zgjedhjet e bëra në periudhën e fundit nuk kanë qenë plotësisht bindëse. Po kërkoni stabilitet. Java fillon mirë: përpjekjet nuk do të jenë krejt të kota!

Binjakët
Pesë yje për Binjakët. Një javë intensive për dashurinë, me Marsin në shenjën që zgjon dëshirën për ta lënë veten të shkojë në pasion. Nëse doni të bëni përshtypje, për dikë ose dëshironi të flisni me sinqeritet, synoni ditët rreth të Mërkurës: mos humbni kohë. Në punë, kushtet e përgjithshme janë të mira, veçanërisht për ata që kanë biznesin e tyre. Që nga fillimi i vitit keni kryer një projekt: mbështetuni te mundësitë, edhe nëse ato ju çojnë të ndryshoni trajektoren tuaj!

Gaforrja
Katër yje për shenjën e Gaforres. Mundohuni të shkoni më tej dhe të mos qëndroni për të gjetur përgjigje për të kaluarën. Të premten dhe të shtunën, Hëna dhe Afërdita do të jenë të favorshme: përfitoni nga ato, veçanërisht pasi javën e ardhshme është e mundur që të keni takime të reja dhe të veçanta. Në punë, do të ketë disa probleme: jini të kujdesshëm deri të mërkurën, ka pengesa për të kapërcyer, por do të keni sukses. Negociatat e reja do të mbërrijnë në pranverë, konfirmimet në fillim të verës!

Luani
Katër yje për Luanin. Mundësitë që lindin në këtë periudhë për dashuri janë të mira, sidomos pas muajit shkurt i cili ishte i rëndë. Deri në fund të Marsit mund të keni takime të veçanta: emocionet zgjohen, lëreni veten të shkoni tani që jeni në performancën tuaj më të mirë fizike dhe mendore. Prospektet janë të mira në punë, por kujdes bëni për para. Një propozim i mirë mund të mbërrijë në fund të muajit, por mos e teproj me polemikat me ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit dhe Demit.

Virgjëresha
Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Venusi është në opozitë dhe dashuria mund të jetë pak problematike. Në fundjavë, jini të kujdesshëm, mund të ketë momente nervozizmi: jeni dyshues dhe xheloz, mos e humbni durimin. Në punë, ka shumë tensione që po përjetoni në këtë periudhë: rreth së Premtes mund të ndiheni nën presion, më mirë të shtyni një takim.

Peshorja
Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Lajm i mirë për dashurinë me Jupiterin aktiv në shenjën tuaj: përpiquni të mbroni marrëdhëniet, madje edhe ato të lindura së fundmi. Nëse jeni beqar, këto ditë janë pozitive me Venusin që duket interesant, edhe me Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në krah. Në punë, shumë planetë janë të favorshëm, por gjithçka varet nga ju apo edhe ajo se çfarë bëni. Ata që kanë guximin të rikthehen në lojë do të marrin diçka më shumë: koha e duhur për të paraqitur kërkesa!

Akrepi
Katër yje për shenjën e Akrepit. Në dashuri, përpiquni të mos e fajësoni veten, veçanërisht nëse jeni përballur me pengesa në muajin shkurt. Ka nga ata që janë të zemëruar me të gjithë, ka nga ata që kanë përjetuar vështirësi, por duhet të rifitoni besimin në ndjenjat dhe të mbështeteni në forcën e Venusit. Në punë, një javë premtuese: të Premten Hëna do të jetë e favorshme, ju jep shumë mundësi. Mund të dëshironi të ndryshoni role ose ndoshta keni filluar një projekt!

Shigjetari
Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Jeni pak nervoz, por në fund të fundit arrini të menaxhoni mirë të gjitha marrëdhëniet. Mos u interesoni për rregullat, le të shkojë gjithçka siç duhet, madje edhe në dashuri. Në punë, mund të hiqni dorë nga diçka ose të ndryshoni zakonet tuaja. Mund të ketë ndonjë nervozizëm të Premten, por zgjedhjet e reja do t’ju lejojnë të bëni gjëra të shkëlqyera!

Bricjapi
Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Venusi është në dukje të mirë dhe lidhjet po forcohen. Kjo është koha e duhur për të konfirmuar ose vazhduar një histori dashurie, por ata që janë vetëm për një kohë të gjatë mund të kenë më shumë besim në ndjenjat e tyre. Në punë, dhjetë ditët e fundit të marsit nuk parashikohen të mira: nëse duhet të bëni kërkesa, bëjeni më mirë tani.

Ujori
Katër yje për Ujorin. Në dashuri është më mirë të shmangni argumentet, por duhet të kuptoni se çfarë ka ndodhur në zemrën tuaj. A jeni tradhtuar? A nuk ndiheni të vlerësuar? Ekziston nevoja për qartësi. Në punë, merrni parasysh mundësitë, por mos u ngutni. Nëse duhet të bëni një ofertë pune, dita më e mirë është e Mërkura.

Peshqit
Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Venusi është akoma në shenjën tuaj – dhe kjo është koha më e mirë për të ecur përpara. A jeni gati ta lini veten të shkojë në emocione të reja. Mos i nënvlerësoni takimet sidomos ato rreth të enjtes. Në punë, mos i lini mënjanë projektet tuaja, mundësitë që shfaqen tani ju çojnë larg. Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj nga mesi i muajit – besoni në aftësitë tuaja, gjithçka po përmirësohet.

Leave a Reply