Horoskopi i financave/ Surprizat që ju presin javën e ardhshme


Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, keni një javë përpara në të cilën do të duhet të zbatoni plane të rëndësishme financiare. Për realizimin e tyre do të duhet të mbështeteni te njerëzit që do të takoni gjatë këtyre shtatë ditëve.

Demi

Kjo javë do të jetë e mbara për punën në lidhje me udhëtimet. Zhvillimi i favorshëm i kontakteve tuaja profesionale me njerëz nga vendbanime të ndryshme do të mundësojë përmirësimine financave tuaja për këtë javë.

Binjakët

Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju do të duhet të bëni shpenzime më të larta për shtëpinë ose familjen tuaj.Në përgjithësi, financiarisht, do t’ju kërkohet të keni më shumë kontroll mbi buxhetin e familjes suaj.

Gaforrja

Këtë javë do të duhet të mendoni me kujdes për idenë ose planin tuaj për punë shtesë ose të përkohshme, pasi nga ky plan do të varen burimet e të ardhurave tuaja.

Luani

Këtë javë, njerëzit e kësaj shenje do të angazhohen për një dokument ose kontratë që mund të jetë e një natyre financiare.

Virgjëresha

Gjatë kësaj kohe, disa prej jush do të përjetojnë një ndryshim të papritur në pronën ose shtëpinë që zotëroni. Financat do të jenë kryesisht të mira por priten ndryshime nga java tjetër.

Peshorja

Gratë peshore do të gëzojnë mundësi të mira financiare, të ardhura ose mundësi të reja për të përmirësuar situatën e tyre financiare.

Akrepi

Java do të jetë e favorshme për veprime gjyqësore ose ligjore, për kontakte me institucione shtetërore ose financiare.

Shigjetari

Gjatë javës, shumë prej jush do të jenë të kënaqur me para që do të përmirësojnë buxhetin e familjes ose do të merrni një dokument në lidhje me të ardhurat në të ardhmen.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave, shmangni panikun në punët tuaja financiare, pasi java do të ketë diçka për t’ju lumturuar.

Ujori

Gjatë kësaj jave, shmangni kontaktin me qeverinë ose autoritetet ligjore për çështje që lidhen me pronën tuaj personale ose pasurinë e një personi në familjen tuaj.

Peshqit

Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm dhe të ndjeshëm kur flisni për para. Java do të jetë e pafavorshme për marrjen e një kredie, pa marrë parasysh se ku dhe sa një shumë./ CNA.al

Leave a Reply