Histori e Veretetë: -Edhe pasi u martova nuk e kam nderprer lidhjen me dashnorin. Femija me shum i ngjan dashnorit se burrit tim…


Isha 20 vjec dhe ne ate kohe une isha ne lidhje me nje djal qe dhe sot e kam burr kishim 3 vite qe ishim bashk. Por kam bër një gabim qe kur isha për pushime me familje ne Shqiperi dhe u njoftova aty me nje burr me cilin kemi 10 vite diferencë ishte shum i bukur dhe filluam të shkruajm ne FB por jo me mendim per dicka un mendoja thjesht te kem si shok.

Histori e Veretetë: -Por ai filloi terë kohen te me shkruante dhe i jepja mundesi te njoheshim edhe me shum më pelqente sjellja e ti shum e mir dhe shum e butë me dukej shum njëri i mir. Me kalimin e kohes ai më shkruante si shok por dikur mbarova ne lidhje me të. Por un vec më isha martuar me djlin qe isha më heret ne lidhje.

Me ket shokun takohesha fshehurazi koh pas kohe por filluam ta donim shum njeri tjtrin dhe disi nuk mundeshim ti kontrollonim ndjenjat më. E dija se bëja gabim por e doja dhe ende e dua nuk kisha ndonjë interes por vetem e doja per sjellejen e ti te mir, se edi qe dikush mendon se e dua per intres por mos me gjykoni.

Keshtu vazhduam me vite te takohemi fshehurazi por ai disi filloj te largohej, un vec e doja shum e me shum doja të largohesha po ishte a pamundur dhe rre-zikoja vetem e vetem ta takoja. Dikur ngela shtatzenë por dyshime kisha se me ketë apo me burrin. Keshtu qe filluam te dilnim me rrallë dhe erdhi koha linda një djalë e doja shum por terë kohen analizoja kujt i ngjan dhe tani ka 1 vit ka filluar te me duket si ky.

Te gjithe me thonë djali sju ngjan ju dhe une ngelem pa fjal. Dashnori ka filluar te largohet nga un dhe nuk pranon se femijen e kam me at nuk me mbeshtet per as gjë sikur nuk i intreson për djalin e vogel. Un nuk di si te jetoj jeten tash e tutje me kete dh-imbje dhe qe pranoj se e dua shume. Se sikur te kthehej koha kurr sdo ti lidhesha, por gabimet ndodhin dhe e pësova keq un.

Më dhimset burri im i cili po kujdest shum per djalin dhe e don shum nuk di si tja bëj a me i tregu per fëmijen se nuk është i tij. Ju kisha lut ju qe po e lexoni me më ndihmu se çfar mendimi keni???

Leave a Reply