H0R0SK0Pl JAV0R: 8 Shkurt deri 14 Shkurt 2021


UJORI:
Lumturia që po përjetoni në këtë periudhë të vitit e cila është gjithashtu ajo në të cilën festoni ditëlindjen tuaj, që rrjedh edhe nga një sërë planetësh në shenjën tuaj të zodiakut, ofron po ashtu mundësi të shumta për të përparuar, për të lëvizur, për të vepruar. Nuk duhet të kapeni të papërgatitur për një fat që dëshiron t’ju japë aq shumë, edhe nëse keni qenë në gjendje të vendosni themelet e duhura muajt e fundit. Tani do të shihni të realizuara disa projekte. Fillimi i bukur i javës në të cilën me siguri energjitë po zvogëlohen për shkak të kuadraturës së Marsit, me kalimet hënore ndihmoheni shumë dhe ju lejon të jeni optimist. Pjesa qendrore e javës sinjalizon mundësinë e të qenit protagonistë të ngjarjeve pozitive ndërsa fundjava thotë se do të ketë disa shpenzime për t’u përballur. Ndërkohë, në dashuri, gjithçka duket se rrjedh lirshëm me emocione për të ndarë. Nëse jeni vetëm duhet domosdoshmërisht të përpiqeni të dëshironi dikë, sepse sharmi është, edhe nëse aktualisht doni shumë pavarësi.

BRICJAPI:
Hëna në dy ditët e para të javës vë në qendër të vëmendjes situata që lidhen me punën dhe paratë. Me shumë planetë në Ujor sjellin disa investime financiare, ndoshta edhe pasuri të patundshme. Me pak fjalë, keni forcën e mjaftueshme për të vazhduar, për të qenë protagonistët e së tashmes dhe të ardhmes tuaj. Në dashuri, di të jesh më konkret dhe të dëgjosh personin që ke në krah. Mos harro se shpesh ajo që mendon se është e drejtë nuk është në të vërtetë e duhura për personin që do. Me Hënën në Ujor në pjesën qendrore të javës gjithashtu prisni të ardhura të mira ose blerje të mjeteve të dobishme për punën. Në fundjavë lini gjithçka dhe kushtojuni vetëm dashurisë që ndikohet nga Marsi në Dem dhe Hëna te Peshqit mbi shfaqjen e një ëndrre që do të jetohet në një mënyrë shumë realiste. Emocione.

DEMI:
Fillimi i shkëlqyeshëm i javës me një Hënë konkrete në Bricjap që ju lejon të vazhdoni në një mënyrë vërtet të shpejtë dhe pozitive si në punë ashtu edhe në jetën private. Sigurisht që disa probleme mbeten dhe nuk mund të zgjidhen me një tranzit të favorshëm të Hënës, por të paktën gjendja shpirtërore duhet të jetë e mirë dhe do t’ju lejojë të përballoni gjithçka me një buzëqeshje në buzë. Buzëqeshje dhe humor të mirë që do t’ju shërbejë në dy ditët e ardhshme kur hëna do të jetë në kuadraturë me shenjën e zodiakut Ujori. Nuk është një moment i lehtë me planetët e shumtë gjithmonë në Ujor dhe gjithashtu të dashuruar. Situata për shumë prej jush nuk është e jashtëzakonshme, por duhet të shkoni përpara, duhet të vazhdoni pa u dorëzuar kurrë. Fundjava mund të jetë vërtet shumë romantike dhe plot emocione për të jetuar edhe nëse jeni vetëm ndërsa ata që janë në çift mund të jenë në gjendje të shmangin disa diskutime me partnerin. Në punën tuaj, bëjeni hapa pa e ekzagjeruar shumë.

BINJAKET:
Ditë të shkëlqyera të kësaj jave janë ato qendrore në të cilat do të jeni në gjendje të menaxhoni dashurinë në mënyrën më të mirë, por edhe të punoni. Planetët e shumtë në tranzit në Ujor sjellin disponimin në nivele shumë të larta dhe pozitivistet. Kjo ju lejon të jeni veçanërisht me fat në kontaktet dhe shoqërimet me njerëzit e tjerë. Nuk duhet të jeni shumë kërkues apo edhe të kërkoni një mënyrë të ekzagjeruar, por nëse keni nevojë për mbështetje, ndihmë, nga një person, atëherë është koha e duhur për të kërkuar. Nëse po mendoni të veproni ndaj një personi që ju pëlqen, atëherë ditë më të mira janë ato të së mërkurës dhe të enjten sepse në fundjavë Hëna do të jetë romantike, por fatkeqësisht do të shfaqet Dielli juaj natal duke sjellë ndërlikime të vogla, vonesa dhe ndoshta takime nga shtyj. Mos e humbni kohën kot dhe merreni me punë, sepse tani duhet të vendosni bazat për një të ardhme të shkëlqyeshme, plot rinovime pozitive.

PESHORJA:
Java fillon mjaft keq por nuk duhet të ndodhin ngjarje të çuditshme, thjesht Hëna në kuadraturë me shenjën astrologjike Bricjapi, nuk do ju lejojë të jeni të qetë apo edhe të keni një humor të mirë për të buzëqeshur. Ndaj emocione të kundërta për të jetuar, por me Hënën në trinë nga shenja e zodiakut Ujori, gjithçka do të kthehet në normalitet dhe ju do të jeni në gjendje të ndani gjithçka që keni në mendje dhe në zemrën tuaj me njerëzit e tjerë. Në fakt, të Mërkurën dhe të Enjten priten për shumë prej jush lajme të shkëlqyera, progres në punë, lajme, mundësi interesante për të përfunduar biznesin dhe fitimet nëse jeni “freelancer”. Me Hënën te Peshqit në fundjavë, pra, në tranzit në sektorin e gjashtë astrologjik, padyshim që situatat familjare do të rregullohen, ndoshta nga puna që duhet të bëhet në shtëpi dhe nga kujdesi për mirëqenien tuaj psikofizike që nuk mund të nënvlerësohet.

VIRGJËRESHA:
Kur një qiell astrologjik është kaq i komplikuar nuk është absolutisht e lehtë të lëvizësh përpara por nga e hëna dhe e marta keni mbështetjen hënore. Në fakt Hëna kalon në Bricjap, një shenjë e zodiakut që ju jep konkretësi për t’u marrë me problemet e zakonshme të të gjitha kohërave. Në fakt diçka nuk po shkon siç dëshiron në jetën tënde, aq sa nuk je në gjendje të jesh aq i shoqërueshëm sa në të kaluarën, por shikoje gotën gjysmë të mbushur dhe përpiqu të kuptosh se vështirësitë aktuale të bëjnë më të fortë. Pjesa e mesit të javës është gjithashtu shumë e bezdisshme për tu trajtuar dhe akoma më keq në fundjavë ku Hëna do të jetë e kundërt. Mos organizoni asgjë shumë kërkuese, edhe nëse keni partner në dashuri, përfitoni nga cilësitë e Marsit shumë joshës në Dem për të ndarë pasionin tuaj që duket se është shuar, por që mund të ringjallet pikërisht në fundjavë. Zemrat e vetmuara tani nuk kanë asnjë shans.

DASHI :
Një javë mjaft interesante që fillon me një Hënë që fatkeqësisht po sheshohet nga e hëna deri të martën por që sigurisht ju lejon të jeni më aktiv në ditët në vijim. Ndonjë goditje e lehtë në ditët e para, disa vonesa dhe mbase një acarim i lehtë, por pikërisht atëherë gjithçka duhet të shkojë shumë mirë dhe në mes të javës do të jeni absolutisht në gjendje të menaxhoni jetën tuaj profesionale në mënyrën më të mirë, me një Mërkur, që mund të jepni shumë mundësi të dobishme për të bërë përparim, për të fituar, për të mbyllur marrëveshje. Fundjava në vend të kësaj shikon yllin hënor të mbërrijë te Peshqit dhe prandaj pas jush krijoni ndoshta një ndjenjë braktisjeje brenda jush, një ndjenjë pengesash për t’u përballur, por këto janë situata që lehtë do të jeni në gjendje t’i kapërceni. Nuk duhet të shqetësoheni dhe përkundrazi, në fundjavë, përkushtojuni vetes personit që doni me të cilin do të ishte mirë të organizonit një darkë ose një udhëtim të vogël. Buzëqeshini jetës.

GAFORRJA :
Qiell i shkëlqyeshëm këtë javë por veçanërisht për tranzitet hënore në fundjavë. Fatkeqësisht, midis të hënës dhe të martës e filloni me një kundërshtim hënor që do të thotë të jesh vonë në shumë gjëra për të bërë dhe midis vështirësive të ndryshme mund të detyrohesh edhe në disa shpenzime të rëndësishme. Me Hënën e kundërt mos u përpiqni të bëni zgjedhje në punë, të merrni vendime por thjesht të përpiqeni të vazhdoni duke pritur të paktën dy ditët e ardhshme të cilat do të jenë më pak të lodhshme. Sidoqoftë, fundjava me një joshëse, romantike, pasionante dhe të mbështetur nga Marsi në Hënën e Demit do t’ju lejojë të përjetoni një takim dashurie në një mënyrë absolutisht bindëse. Nuk duhet të jeni shumë kërkues ndaj personit që doni, por duhet të dëgjoni dhe të ndani me ta projekte për të ardhmen që janë bllokuar në të kaluarën. Sa për zemrat e vetmuara do të ishte mirë të organizoni një mbrëmje me miqtë, të shkoni në një vend të pazakontë dhe do të shihni se do të jetë e mundur të takoni dikë.

SHIGJETARI:
Moment mjaft interesant për të gjithë ju. Ndërkohë, probabiliteti i disa fitimeve të mira në fillim të javës është shumë i dukshëm ndërsa Hëna lëviz në Bricjap dhe për këtë arsye në planin tuaj të dytë astrologjik, gjithashtu duhet thënë që jeni mjaft fat në dashuri pasi puna po përparon mirë. Duhet ta kuptoni se jeni gjithashtu shumë më tërheqës dhe i kushtoni kohë dashurisë. Pjesa e mesme e javës është gjithashtu fantastike për marrëdhëniet romantike dhe shoqërore, si dhe ato profesionale. Pritet progres i konsiderueshëm në shumë fusha. Më pak interesante është fundjava me një Hënë zodiakale të Peshqve në kuadraturë, e cila komplikon procesin e zhvillimit të cilësive tuaja. Vonesat e mundshme dhe ndoshta diçka që do të donit të organizonit, si një udhëtim ose një darkë me partnerin tuaj të dashurisë, do të zgjaten . Mos ndërhyni në një diskutim familjar që nuk ju intereson, por nëse veproni, atëherë kini kujdes se çfarë po thoni.

AKREPI:
Fillim i shkëlqyeshëm i javës që duhet të jetë mjaft konkret falë hënës që ndikohet nga shenja e zodiakut Bricjapi. Sigurisht që shumë planetë në kuadraturë nga shenja e zodiakut Ujori thonë se nuk ka ardhur koha për të vepruar, për të ndërhyrë dhe për të zgjidhur situata të caktuara, por ndërkohë këto dy ditë duket të jenë më pak stresuese dhe mjaft të qeta. Sidoqoftë, me lëvizjen e yllit hënor te Ujori midis të mërkurës dhe të enjtes, gjithçka kthehet në sipërfaqe. Të gjitha problemet me të cilat përballeni bëhen aq të dukshme saqë ju hedhin në dëshpërim. Këto dy ditë nuk janë ditë në të cilat mund të gjesh zgjidhje të vlefshme për problemet, por duhet të gjesh një mënyrë për të pritur ndërsa bën sa më pak dëm që të jetë e mundur. Mos refuzoni ndërhyrjen e një personi që mund t’ju ndihmojë, pasi duhet të jeni shumë të kujdesshëm ndaj atyre që ju afrohen dhe që mund t’ju mashtrojnë. Fundjava do të jetë mjaft romantike nëse keni një partner.

LUANI:
Sigurisht që kjo javë nuk do të jetë shumë e lehtë për të gjithë. Hëna është në shtëpinë e gjashtë midis të hënës dhe të martës, duke ju udhëhequr që të jeni aktiv në punë por edhe në shtëpi. Gjithashtu ju orienton të kujdeseni për trupin tuaj, mënyrën tuaj të paraqitjes, të veshjes. Megjithatë, kundërshtimi hënor midis të mërkurës dhe të enjtes sjell gjendjen përsëri në nivele të ulëta dhe do të ndiheni se brenda jush ju pengon diçka. Gjithashtu i zhgënjyer mbase sepse disa projekte nuk vazhdojnë siç dëshironi, kjo nuk do të thotë që nuk do të jeni me fat. Në fakt, nëse është e vërtetë që shumë planetë janë të kundërt dhe pengojnë punën dhe jetën private, është gjithashtu e vërtetë që ky është një moment i transformimit të madh në të cilin nevojitet për të kuptuar, se çfarë duhet të braktiset, të lihet jashtë, të hidhet larg nga jeta juaj. Me tranzitin hënor gjatë fundjavës, mund t’ju duhet të përballeni me shpenzime ose të rregulloni disa probleme familjare dhe burokratike, por sigurisht që do të jeni në gjendje të rregulloni gjithçka.

PESHQIT:
Qiell fantastik gjatë këtyre 7 ditëve. Hëna në fakt është pozitive midis të hënës dhe të martës dhe në fundjavë, kur do të jetë edhe në shenjën tuaj të zodiakut. Dashuria, emocionet, ndjesitë, seksi duhet të jenë në qendër të vëmendjes tuaj gjatë fundjavës, ndërsa në lidhje me punën dhe problemet e saj duhet domosdoshmërisht të përfitoni nga ditët e mesjavës në të cilat ylli hënor, duke kaluar përmes Ujorit, ju mbështet për të zgjidhur situata të caktuara. Ju duhet ta kuptoni se të kesh shumë planete dhe mes tyre Mërkurin, Venusin dhe Jupiterin, do të thotë të kesh aleatë të shkëlqyeshëm, të aftë për të ndihmuar të kapërcesh çdo pengesë. Për këtë arsye këtë javë duhet të kesh shumë besim në cilësitë e lindura. Në fundjavë, merrni partnerin tuaj, shkoni në një restorant romantik, bëni një deklaratë dashurie dhe shijoni netët e nxehta plot se-eks.

/a.m/NOA.al

Leave a Reply