Funksionon 100%! Nëse nuk do qime në fytyre moj ѕhoqe, ja si të ѕhрëtoѕh njëherë e mirë

Sipas statistikave, hirsutizmi – i njohur edhe si flokë të tepërt në zona të pazakonta – prek rreth 5-10% të grave të të gjitha moshave. Sidoqoftë, pavarësisht sa të shëndetshme mund të jemi, të gjithë duhet të përdorim piskatore në fytyrat tona herë pas here.

Ne kemi zbuluar se nuk është gjithmonë e nevojshme të përdorni metoda të tilla të dh.imbshme për heqjen e q.imeve të fytyrës – veçanërisht kur metodat e tjera më pak të dh.imbshme mund të gjenden menjëherë në kuzhinën tuaj!
Ne kemi përgatitur një listë të mjeteve më efektive për heqjen e q.imeve të fytyrës që mund t’i përdorni lehtësisht nga komoditeti i shtëpisë tuaj.
Qepë + borzilok
Përbërësit:
2 qepë të mesme
10-12 gjethe borziloku

Përgatitja:

Gjeni membranat e holla dhe transparente të lëkurës midis shtresave të një qepë.
Shtrydhni membranat me gjethe borziloku për të bërë një paste.
Perdorimi:
Aplikoni pastën në flokë të padëshiruar dhe lëreni aty për rreth 20-25 minuta.
Lajeni atë me ujë të ngrohtë.
Përsëriteni: 3-4 herë në javë për 1-2 muaj.

Rezultatet: Qepa është në të vërtetë jashtëzakonisht e dobishme për ju pasi lehtëson rritjen e flokëve të fytyrës. Sidoqoftë, kur përdoret së bashku me borzilokun, ai jep efektin e kundërt dhe ju ndihmon të heqni qafe flokët e padëshiruar të fytyrës.
I përshtatshëm për: të gjitha llojet e lëkurës
Vaj livando + vaj i pemës së çajit
Përbërësit:
1 lugë çaji vaj livando
4-6 pika vaj peme çaji

Përgatitja:

Përzieni vajin e livandos me vajin e pemës së çajit në një tas.
Perdorimi:
Aplikoni përzierjen e vajrave në flokët e fytyrës me një copë pambuku.
Përsëriteni: 2-3 herë në ditë për të paktën 3 muaj.

Rezultatet: Livando dhe vaji i pemës së çajit kanë veti anti-androg.jenike që ndihmojnë në heqjen e flokëve të padëshiruar.

I përshtatshëm për: llojet e lëkurës me vaj dhe puçrra
Mjaltë + sheqer
Përbërësit:
1 lugë gjelle mjaltë
2 lugë sheqer
1 lugë ujë

Përgatitja:

Vendosni sheqerin në një tas dhe shtoni mjaltë dhe ujë në të.

Vendoseni përzierjen në mikrovalë për rreth 30 sekonda derisa sheqeri të shpërndahet dhe të përzihet me lëngjet.

Perdorimi:
Aplikoni pastën në pjesët e fytyrës tuaj me flokë të padëshiruar.
Vendosni një shirit mbi përzierjen e aplikuar dhe lëreni të ftohet për disa sekonda.

Tërhiqeni shiritin në drejtimin e kundërt, të rritjes së flokut.
Përsëriteni: sa herë të keni nevojë.
Rezultatet: Kjo maskë largon të gjitha flokët e padëshiruar menjëherë dhe në mënyrë perfekte nxjerr qelizat e vd.ekura të lëkurës.

Leave a Reply