Çfarë do të thotë kur burri nuk të puth kur bëni s**ks? PsikoIogu Ië pa fjaIë: Ja tregon nëse ai nuk të puth!!!

Një puthje nga ana e partnerit tuaj teksa jeni duke bërë dashuri është e rëndësishme për disa arsye, a e dini? Sipas psikologëve dhe ekspertëve të marrëdhënieve, ky akt i thjeshtë pasqyron sa e rëndësishme është për një person dhe sa e çmon.

Pra, çfarë do të thotë kur në momentin e intimitetit ai nuk ju puth.Puthja e forcon lidhjen, lidhjen midis jush dhe njeriut që e doni. Dhe kjo është arsyeja pse, kur gjërat në çift fillojnë të përkeqësohen, akti i puthjes humbet, sepse i gjithë besimi dhe bashkimi që keni me partnerin ka humbur.

Sipas doctor Marty Klein, një këshilltar martese dhe therapist akti i puthjes është momenti më intim gjatë çiftëzimit. “A mund të imagjinosh të puthësh dikë që nuk të pëlqen? oh, sa e neveritshme. Puthja është një nga aktivitetet më intime të një marrëdhënieje. Njerëzit e bëjnë atë vullnetarisht, ata zgjedhin ta hedhin veten në këtë angazhim, që është si i vërtetë dhe erootik.

Kur njerëzit ngurrojnë për ta bërë këtë është një sinjal negativ për marrëdhënien”.Madje mungesa e puthjes gjatë seeksit është një lajmërim se marrëdhënia në çift po shkon drejt ndarjes. Kjo është arsyeja pse ju duhet të argëtoheni dhe ta puthni partnerin tuaj më shpesh, veçanërisht në raste të tilla.

Nuk ekziston një marrëdhënie e qëndrueshme kur nuk ka puthje.Është e rëndësishme që ju ta bëni zakon puthjen e partnerit tuaj, kur përshëndeteni, kur dilni nga shtëpia ose edhe krejt papritur.

Lexo më shumë:

Pse shkaktohet fryrja e barkut direkt pas s**ksit? Mjekët shpjegojnë 5 arsye të mundshme

A keni bërë ndonjëherë s**ks fantastik me partnerin, vetëm për të patur siklet dhe një fryrje të bezdisshme barku më pas? Mund të duket e çuditshme, por nuk është aq e pazakontë sa duket.

Përpara se të kuptoni se si ta lehtësoni fryrjen pas s**ksit, është e rëndësishme të kuptoni pse po ndodh. Jennifer Wider, gjinekologe, shpjegon disa arsye:

Mitra e kthyer mbrapsht

Nëse keni një mitër të kthyer, seksi mund të bëjë që mitra juaj të lëvizë dhe të kontaktojë me organet e tjera që e rrethojnë. Si rezultat, mund të keni dh imbje dhe fryrje.

“Shenjat e një mitre të kthyer janë dhimbje gjatë s**ksit dhe men struacione të dhimbshme, por shpesh nuk ka simptoma”, thotë ekspertja e shëndetit të grave.
Lidhur me këtë, duhet të bëni një konsultë me mjekun tuaj!

Një çekuilibër bakterial mund të shkaktojë fryrje

Një tjetër shkak i mundshëm i fryrjes pas s**ksit është një çekuilibër ose rritje e tepërt e baktereve natyrore në v**ginë. Kjo mund të shkaktojë infeksione irrituese, duke çuar edhe në ndjesi të bezdisshme pas s**ksi.

Cikli men strual

Hormonet mund të shkaktojnë shumë ndryshime brenda trupit dhe nëse jeni pranë ditëve të ciklit, nuk do të ishte çudi të ndjenit fryrje në zonën e barkut. Kjo ndodh jo vetëm para, por edhe pas men struacioneve.

Keni probleme me tretjen

Një çështje më serioze që mund të jetë fajtori pas fryrjes së barkut përfshin zorrët. Nëse keni një histori të problemeve me tretjen – të tilla si sindroma e zorrës së irrituar (IBS), kapsllëku dhe dispepsi – mund të jeni të prirur për të patur fryrje (bloating) pas marrëdhënieve s**ksuale.

Se ks i pambrojtur

Të bësh s**ks të pambrojtur me dikë është një mundësi tjetër se pse keni ngërçe dhe dhimbje stomaku pas se ksit. Sipas Dr. Wider, nëse sp erma hyn në v**ginën tuaj, prostaglandina (një lloj lipidi) që gjendet në sp**rmë mund të shkaktojë tkurrje dhe parehati të mitrës.

Nëse fryrja e barkut nuk zhduket pas disa orësh, ose nëse e përjetoni vazhdimisht, konsultohuni me mjekun tuaj!

Burimi: Pop Sugar

Leave a Reply