Ermal Meta falenderon fansat për mbështetjen në Sanremo. Mesazhi që jep në gjuhën shqipe (Video)


Pak minuta para nisjes së natës finale të Sanremos, këngëtari shqiptar Ermal Meta ka përcjellë një mesazh për të gjithë fansat e tij italianë dhe shqiptarët. Këtyre të fundit i ka dedikuar një falenderim në gjuhën shqipe.
“Dua të falënderoj të gjithë bashkëkombasit e mi që më kanë shkruar. Ju falenderoj shumë me gjithë zemër”, shprehet në shqip Ermal Meta.

Ermal Meta është një nga favoritët kryesorë për të fituar çmimin e parë të këtij festivali.

Meta konkurron me këngën “1 milion gjëra për të thënë”, me tekst dhe muzikë nga vetë ai.

Leave a Reply