Ekskluzive/ Godett kancelarja Merkel, Gjermania është e gatshme, prej tani do të…


Sapo u morr vendimi, Befason kancelarja Merkel, Gjermania është e gatshme, prej tani do të. Kancelarja e gjermanise, Angela Merkel, deklaroi sot gatishmërinë e Gjermanisë për hap-jen e një kapitulli të ri në marrë/dhëniet transatlantike.

“Pershëndes presidentit amerikan, JoeBiden, për rivendosjen e marrë-dhënieve midis Uashingtonit dhe partnerëve të tij europianë”,

Kete e tha udhëheqësja gjermane në fjalën e saj në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Kancelaria shtoi se komuniteti ndërkombëtar kishte. Gjithashtu nevojë për një axhendë të përbashkët për t’u marrë me Kinën.

Të cilën e përshkroi si një konkurrente dhe partnere, eshte shprehur ajo, keto jane detajet e fundit, percjell tutje ditorja.

Leave a Reply