E rëndë/ Makina del nga rruga, hu mb jetën 19-vjeçari ѕhqiрtar në Itali


Një 19-vjeçar shqiptar ka hum bur jetën në një ak sident tra gjik në Itali.

Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të p lagosur edhe tre persona të tjerë.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në zonën e Riminit, ku 19-vjeçari, Matteo Skënderi, i cili drejtonte një automjet tip “Opel Corsa”, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në pjesën ku punonin disa punonjës të rrugës.
Fatkeqë sisht i riu shqiptar hu mbi jetën, ndërsa punonjësit e rrugës po marrin mjekimin e duhur në spital.

Policia italiane po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksi dentit.

Leave a Reply