E рunëson për t’u kujdeѕur për gruan e ѕëmurë rëndë, 49-vjeçari bie në dashuri me vajzën e re


Robert Harris, 49 vjeç, punësoi Naomi Watson, 29 vjeç, për t’u kujdesur për gruan e tij Liza dhe vajzën e tyre nëntë vjeçare në vitin 2012.

Liza, e cila vuante nga sëmundja e neuroneve motorike, fatke qësisht ndërroi jetë në moshën 41 vjeç në 2014.

Vetëm disa muaj pas vde kjes së saj, Naomi papritur ra në dashuri me shefin e saj ku kishin një diferencë prej 20 vitesh.

Ajo është kryqëzuar nga komente negative nga të afërmit duke e quajtur atë si “gërmuese ari”. Çifti tani janë fejuar dhe jetojnë në Calpe, Spanjë, me vajzën e Robertit Molly, 18 vjeç.

Në një deklaratë Naomi tha: “Liza ishte një person i mahnitshëm që nuk do të harrohet kurrë. Pa dyshim, unë gjeta dashurinë në mënyrën më të pazakontë, por pas hum bjeve më të dhi mbshme, është ende e mundur të gjesh lumturi.”

Naomi u takua për herë të parë me Robertin kur ajo nxori një njoftim në Facebook ku kërkonte punë si dado.

Roberti, një biznesmen nga Birmingham e kontaktoi atë dhe u takuan në një kafene, ku i tregoi problemin e gruas së tij Liza, ishin bashkë për 24 vite dhe janë dashuruar gjatë fëmijërisë.

Ai i tregoi Naomit se duhet shumë kujdes për Lizën pasi sëmundja e neuronit motorik do të thoshte se sistemi i saj nervor ishte gati i mby llur. Roberti i ofroi punë Naomi të nesërmen.

Naomi tha se Liza e përqafoi kur u takuan për herë të parë dhe e falënderoi atë për ndihmën që do i jepte familjes së saj dhe i tha se ishte shumë e bukur.

Por fatk eqësisht, shëndeti i saj filloi të për keqësohej dhe pë rfundoi e shtrirë në shtrat derisa ndërroi jetë. Naomi kujdesej për Lizën gjatë gjithë kohës, duke e larë, veshur dhe ushqyer atë.

“Unë dhe Lisa u afruam më shumë. Ajo gjithmonë qante se sa e vështirë ishte gjithçka dhe kjo ma theu zemrën. Ne u bëmë mikesha të ngushta”, shprehet Naomi.

Pasi Lisa vd iq, Naomi tha se Robert dhe Molly kishin nevojë për të dhe ajo filloi të qëndronte edhe për darkë dhe të bëhej për ta një shpatull për të qarë.

Duke folur për Robertin ajo shtoi: Një ditë, kuptova se kisha ndjenja për të. Jo vetëm që Rob kishte humbur gruan e tij, por ai ishte edhe 20 vjet më i madh se unë. Unë përpiqesha t’i shtypja qartë ndjenjat e mia për të.

“Javë më vonë, Molly u largua për t’u shkolluar dhe Roberti më gatoi darkën. Nuk mund ta besoja por të dy filluam të puthemi. Asnjëherë nuk na kishte shkuar mendja se do përjetonim diçka romantike me njëri-tjetrin”, shprehet Naomi.

Dyshja më pas u bë çift, por e mbajti sekret lidhjen e tyre për hir të Molly. Sidoqoftë, dy muaj më vonë, ata vendosën t’i tregonin lajme Molly. Naomi më pas u transferua dhe Robert dhe filloi biznesin e saj të lëngjeve.

Sapo u përhapën lajmet për marrëdhënien e tyre, gjërat nuk ishin të gjitha rozë. Disa nga miqtë e Robertit dhe Lizës mendoni se kjo marrëdhënie ishte shumë shpejt dhe disa të tjerë e quajtën Naomin një “gërmuese ari”.

Pavarësisht kësaj, çifti tani janë së bashku për gjashtë vjet dhe po planifikojnë martesën. Naomi thotë se hendeku i tyre në moshë ndonjëherë shkakton disa situata të vështira pasi njerëzit shpesh e quajnë Robertin babain e saj, por tani kur ndodh një situatë e tillë ata qeshin.

Naomi, e cila tani punon si sekretare, thotë se kurrë nuk dëshiron të zëvendësojë Lizën dhe se ajo do të jetë pjesë e familjes së tyre përgjithmonë. /tvklan.al

Leave a Reply